JAWA oblečení pro jízdu i volný čas

Údržba oblečení

Údržba
oblečení

Aby byly zachovány funkční vlastnosti oblečení v co nejlepším stavu, musí se s ním správně zacházet. Proto pozorně čtěte etikety se symboly údržby natištěné nebo našité na výrobku a údržbu vždy provádějte v souladu s těmito symboly.

  • Výrobky perte v pračce na šetrný program.

  • Nepoužívejte aviváž.

  • Prádlo perte naruby a věnujte pozornost zipům, plastickým nášivkám atp., které mohou způsobit u jemnějších pletenin zatržení.

Jak zamezit mechanickému poškození funkčního prádla

Vlákna, která používáme na funkční prádlo (zejména střižná vlákna), jsou velice jemná. Dávají výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Může to však být na úkor jeho mechanické odolnosti při oděru. Střižná příze, zajišťuje funkční vlastnosti tkaniny či pleteniny. Příze odvádí vlhkost a zároveň slouží jako tepelná izolace. Pro dosažení hřejivosti, jsou vlákna v přízi méně zakroucená a mají tak větší tendenci k tvz. žmolkování.

Abyste se vyvarovali poškození funkčního prádla, je nutné dodržovat zásady vhodného zacházení. Budete-li přímo na prádle nosit batoh nebo jej vystavovat podobné mechanické námaze, může prádlo žmolkovat. Není to funkční závada ale pouze estetický nedostatek. Doporučujeme se tedy vyhnout přímému kontaktu s hrubšími strukturami (např, batoh, koberce, podšívky u bund, nešetrné praní, suché zipy apod.) Tento způsob poškození materiálu pak nemůže být předmětem reklamace.

*Výše uvedené informace nejsou vlastnostmi značky, ale platí pro kvalitní funkční prádlo všeobecně.